- sklep mięsny w Nysie ul. Korczaka 1a


- sklep mięsny w Otmuchowie ul.Rynek


- sklep mięsny w Paczkowie ul.Rynek 54


- sklep mięsny w Paczkowie ul.Krasińskiego 1


- sklep ogólnospożywczy w Wilamowej

 


Zakład

rzeźniczo-przetwórczy:
- ubojnia
- rzeźnia
- masarnia

Rolnictwo:
- uprawa zbóż
- uprawa buraka cukrowego
- uprawa kukurydzy
- uprawa rzepaku

 

Hodowla:
- bydło rasy mięsnej pochodzące z Włoch

 


 
- skup zbóż

 -nieruchomości na sprzedaż

   RSP Wilamowa to firma z ponad 60-letnią tradycją rolniczą. Kierowana od 1993r. przez
Prezesa mgr inż. Ryszarda Zycha i jego współpracowników, jest największym producentem
rolnym w gminie Paczków i powiecie nyskim: zatrudnia 80 pracowników. Gospodarstwo rolne Spółdzielni ma obszar 2 380 ha z czego Spółdzielnia jest właścicielem 1 45 2 ha. Wartość rynkowa gruntów to 75 mln złotych. Pozostałe grunty to wkłady członkowskie i dzierżawy. Spółdzielnia nie posiada gruntów państwowych. Głównymi działami są produkcja roślinna i zwierzęca. Cała produkcja zwierzęca przerabiana jest w spółdzielczej ubojni i masarni i sprzedawana w 6 własnych sklepach oraz poprzez przedstawicieli handlowych. Spółdzielnia zaopatruje także okolicznych kupców i firmy handlowe. RSP Wilamowa to jedyna firma w powiecie nyskim i w województwie opolskim, która w momencie gdy upadały ubojnie i masarnie, wybudowała własny zakład przetwórczy i jednocześnie uruchomiła własną sieć sprzedaży. Ponadto Spółdzielnia zorganizowała rynek zbytu dla rolników z gminy Paczków i gmin ościennych, w skali roku skupując od rolników indywidualnych : 5 000 sztuk trzody chlewnej, 2 000 sztuk półtusz wieprzowych, od 500 do 1 000 ton pszenicy paszowej i 1000 ton rzepaku.

   Dla usprawnienia skupu i obrotu rolnego Spółdzielnia powołała i jest właścicielką Grupy Producenckiej „ROLWIL” zorganizowanej w formie spółki z o.o.. Firma działa na terenie gminy Paczków od 01.07.2000 r. i zajmuje się skupem pszenicy konsumpcyjnej na zasadach ARR oraz świadczeniem usług rolniczych. Grupa Producencka „ROLWIL” skupuje 4-5 tysięcy ton pszenicy i świadczy usługi w zakresie siewu kukurydzy, suszenia zbóż i ich przechowywania, a także przechowywania rzepaku dla przetwórców. ROLWIL posiada własną Bazę magazynową o pojemności 9 000 ton. Razem obydwie nasze firmy posiadają powierzchnię magazynową 18 000 ton.

SPÓŁDZIELNIA PROWADZI DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE:

  • produkcji roślinnej i zwierzęcej
  • przetwórstwa żywca wołowego i wieprzowego
  • handlu detalicznego

POTENCJAŁ GOSPODARCZY:

Produkcja roślinna:
Ogólna powierzchnia gruntów wynosi 2 380 ha, w tym grunty orne – 2 346 ha.

Spółdzielnia produkuje:

  • 9 000 ton pszenicy konsumpcyjnej uzyskując średni plon 85 q/ha
  • 2 100 ton rzepaku uzyskując średni plon 40 q/ha
  • 7 800 ton buraków cukrowych uzyskując średni plon 850 q/ha
  • 4 100 ton kukurydzy uzyskując średni plon 100 q/ha

Produkcja zwierzęca:

   Spółdzielnia posiada i utrzymuje 400 sztuk bydła mięsnego rasy Piemontese. Jest to największa hodowla tej rasy w całej południowej Polsce. Całe stado posiada certyfikaty pochodzenia. Byki kierowane są do uboju. Uzyskiwane mięso charakteryzuje się niską zawartością tłuszczu, a jałówki sprzedajemy do dalszej hodowli hodowcom z całej Polski.

Produkcja spożywcza i rolnicza:

   Cała produkcja zwierzęca przerabiana jest we własnej masarni i ubojni. Ubija się 5 000 sztuk tuczników i 200 sztuk bydła rocznie. RSP produkuje 50 różnego rodzaju produktów w oparciu o tradycyjne receptury z lat dawnych i sprzedaje je dla 80 odbiorców. Wszystkie towary masarnicze Spółdzielnia sprzedaje we własnych sklepach, a także zaopatruje okolicznych kupców, restauracje, firmy handlowe, oraz sklepy w Republice Czeskiej. Sprzedaż zewnętrzna realizowana jest przez dostawy bezpośrednio z masarni oraz poprzez własnych przedstawicieli handlowych.